Pavasaris
AUTORINĖ PETRO VAITIEKŪNO PARODA

TEPLIORIUS DAŽYTOJAS

2024 05 07-31

Quadrum South verslo centras, Lietuva
Aliejinė tapyba 

Gegužės 7 d. verslo centre „Quadrum South“ atidaryta buvusio LR užsienio reikalų ministro, Lietuvos ambasadoriaus Ukrainoje, Latvijoje ir Baltarusijoje bei signataro Petro Vaitiekūno tapybos darbų paroda „Tepliorius Dažytojas“. Apie savo paveikslus Petras Vaitiekūnas kalba kukliai, todėl ir parodos pavadinimą sugalvojo šiek tiek ironišką.

„Į atsiliepimus apie savo darbus per daug rimtai nežiūriu. Tapau sau, niekam nenorėdamas įtikti, stengiuosi kaip nors tą darbelį pritempti prie vaizdo, susiformavusio mano galvoje, bet beveik niekada nepavyksta“, – apie savo kūrybą kalba Petras Vaitiekūnas.

Parodą „Tepliorius Dažytojas“ pristato Andrejaus Sacharovo demokratijos plėtros tyrimų centras ir FGIP – Žmogaus teisės psichiatrijoje bendradarbiaujant su Liudviko Jakavičiaus- Lietuvanio meno fondu. Parodos lankymas yra nemokamas.

Tėvas ir trys jo sūnūs
AUTORINĖ PETRO VAITIEKŪNO PARODA

MALER

2023 05 03-19

Vilniaus rotušė, Lietuva
Aliejinė tapyba 

Tapybos darbų parodoje „Maler“ pateikiama didelė dalis, virš šimto, per daugiau nei 40 metų nutapytų Petro Vaitiekūno darbų. Parodos pavadinimas neatsitiktinis – šiuo vokišku žodžiu, reiškiančiu tapytoją, Petrą Vaitiekūną vadino jį sekantys KGB agentai. Fiziką baigęs P. Vaitiekūnas sovietmečiu dalyvavo slaptoje pasipriešinimo veikloje – leido nepriklausomą spaudą (rus. samizdat) ne tik iš Lietuvos, bet iš įvairių kitų šalių. 

Ši paroda turi kilnų tikslą. Penki atrinkti tapybos darbai 2023 m. gegužės 19 d. dalyvaus aukcione, kuriame meno kūrinius galės įsigyti visi norintys. Taip pat vyks „tylusis aukcionas“, kuriame bus galima įsigyti dar bene dvidešimt P. Vaitiekūno darbų kainą užrašant ant lapelio. Už meno kūrinius gautos pajamos bus skirtos psichologinės pagalbos su įvairiomis karo traumomis susiduriantiems ukrainiečiams teikimui. 

Parodą organizuoja Andrejaus Sacharovo demokratijos tyrimų plėtros centras. Tai yra renginių, skirtų paminėti A. Sacharovo gimimo datą, programos dalis.